Uzm. Dyt. Aylin AYDIN

Kaliteli Yaşamın Anahtarı Sağlıklı ve Doğru Beslenmedir.

KENDİNİ SEV SAĞLIKLI BESLEN…

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme Bilimleri Anabilim Dalı’nda Erken Çocukluk çağı diş çürükleri ve beslenme ile ilişkisi konulu tezini tamamlayarak bilim uzmanlığını aldı. Aynı konu ile ilgili o yıl Beslenme Vakfı seçici kurul özel ödülünü layık görülmüştür.

2004-2014 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesi’nde Tıbbi diyet hizmetleri bölümünde Klinik, Erişkin Hasta/ Pediatrik hasta Diyet Polikliniği ile Kozmetoloji-Obezite -zayıflama Merkezi Polikliniklerinde ve Beslenme Destek Ünitesi’i içerisinde aktif görev almıştır.

2010-2011 yılları arasında özel bir televizyon kanalında Herşeyin Başı Sağlık programının sağlıklı beslenme ile ilgili olan alanını yönetmiş, sunuculuğunu yapmış ve halkı sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmeyi kendine misyon edinmiştir.

2012- 2014 yılları arasında Güven hastanesi bünyesinde çıkarılan Sağlık bültenlerinin editörlüğünü yapmış ve bireylere doğru sağlık bilgilerinin ulaşması konusunda çaba sarf etmiştir.

TRT Okul kanalında Aklınızda bulunsun programı ile hem çocuklara hem de yetişkinlere sağlıklı beslenme ile ilgili ip uçları vermeye devam etmektedir.

Dünyayı hafifletiyoruz projesi ile tonlarla ifade edilen rakamlarda kilo kayıplarına imza atmıştır. Proje hali hazırda devamlılığını sürdürmektedir.

Sağlıklı Beslenme alanındaki tüm kongre ve seminerlere katılan, bireysel ve kurumsal bazda pek çok eğitim/seminer veren, Türkiye Diyetisyenler Derneği, Türkiye Obezite ve Diyabet Derneği üyesi olan Aylin Aydın, bu alanlarla ilgili mesleki güncel, bilimsel bilgilerini ve tecrübesini birleştirerek 2015 yılı Şubat ayında kurduğu Beslenme Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde Uzman Diyetisyen olarak danışanlarına faydalı olmaya devam etmektedir.

Tutkusu olan mesleğini bir başka tutkusu olan fotoğraf sanatçılığı ile birleştiren Aydın’ın, pek çok fotoğraf sergisi ve Huzur adlı fotoğrafı ile kazandığı bir fotoğraf yarışması mevcuttur.